کشتار مردم غزه به دست صهیونیستها ،باید مسلمانان را به خود بیاورد " امام خامنه ای"
وبلاگ "وبلاگ شهربهشت" نوشت:

اعتماد به خدا به جای تکیه بر قدرتهای استکباری

نمایش خبر : 386 | تاریخ انتشار : 1395/09/15 10:01

به گزارش زرخبر وبلاگ "وبلاگ شهربهشت" نوشت:

 

مقام معظم رهبری: ((ما باید به جای اعتماد به قدرتهای استکباری، به خدا اعتماد کنیم. هر جا این اتفاق افتاد، پیروزی به دنبال آن هست...))

.

یکی ازمسائلی که دشمنان بخش اعظم تلاش خود را از صدر اسلام تاکنون به آن معطوف داشته اند جداکردن دین از سیاست است.

با جداشدن دین از سیاست ، مقوله هایی مانند ترس از خدا، توکل و اعتماد به نصرت الهی ، و تلاش برای جلب رضایت خدا و نترسیدن از ظالمان و مستکبران هم از بدنه سیاست جدا می شود و سیاست و سیاستمداران به سمتی می روند که امروزه در کشورهای مختلف دنیا شاهد ان هستیم.بی ایمانی و  ترس در برابر قدرتها همان چیزی است که دنیای غرب به وسیله آن به استعمار و استثمار ملتها و کشورها پرداخته  و از طریق جایگزینی سیاستمدارانی سست عنصر و متزلزل .شیفته ووابسته به غرب توانسته در عمق حکومتها نفوذ کند

وقتی به مرور زندگی سیاستمداران دین مدار می پردازیم مشاهده می کنیم که نترسیدن از شرق و غرب در رفتارشان کاملا مشهود است و این همان چیزی است که دین و اعتقاد قلبی به خدا به انسان می بخشد .

به عنوان مثال وقتی رفتار بزرگ مردی چون امام خمینی را که به فرموده رهبر انقلاب ((همه‌ی رفتارها و همه‌ی مواضع امام حول محور خدا و معنویت دور می‌زد. )) مرور می کنیم می بینیم که پیروزی ها و نصرت هایی که در مسیر حرکتش به دست آورده متکی به ایمان و اخلاص و اتکاء ش به خدا و عدم هراس از مستکبران و صاحبان زر و زور است.

مقام معظم رهبری می فرمایند ((ما باید به جای اعتماد به قدرتهای استکباری، به خدا اعتماد کنیم. هر جا این اتفاق افتاد، پیروزی به دنبال آن هست...))

اعتماد به یاری خدا سبب می شود که هیمنه هیمنه پوشالی مستکبران را در برابر انسان می شکند و باعث می شود که انسان خود را متصل به دریای بیکران قدرت الهی ببیند

شهید بهشتی نیز به عنوان الگوی یک سیاستمدار دینی در بخشی از سخنان خود می فرماید:

((ای مردم! اگر امروز از شما بپرسند که آیا می‎خواهید در برابر مشکلات مقاومت کنید و با توکل بر خدا تا آخرین نفس با دشمنان بجنگید و یا حکومتی ملی‏ گرا و میانه‏رو و طرفدار آمریکا در ایران سر کار بیاید، نظر شما چیست؟ آیت‏ الله بهشتی پس از اینکه مردم با شعار مرگ بر آمریکا واکنش نشان دادند، ادامه می دهد! بشنو، این فریاد خشمگینانه ملت ما را ببین. آیا می‎شنوی این ملت هنوز با همان شکوه و با همان خروش که در ماه‏ های دوم سال ۵۷ شعار مرگ بر آمریکا سر می‎داد، امروز هم با همان خروش و با همان قهرمانی فریاد دارد که مرگ بر آمریکا و مرگ بر سازشکار؟

 و در جایی دیگر می فرمایند :

ماایمانمان را، اخلاصمان را،عملمان را درست می کنیم و با اسلام منطبق می کنیم . (اگر) این را داشته باشیم ، یاری خدا تضمین شده است

 

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
خواندنی ها
salamup.ir
nashrkhabar.ir