کشتار مردم غزه به دست صهیونیستها ،باید مسلمانان را به خود بیاورد " امام خامنه ای"

منطق شهید، منطقی است آمیخته با عشق

نمایش خبر : 644 | تاریخ انتشار : 1395/04/30 04:41

به گزارش زرخبر، یادداشت زیر به صورت مختصر زندگی شهید رسول علیخانی را به تصویر کشیده است.

 

بسم رب شهدا و صدیقین

 

آری زبان و قلم از توصیف شهادت شهیدان عاجز است. کلمه شهادت در فرهنگ ما یک کلمه نورانی و مقدس است که دیگر مفاهیم عالی اسلامی و انسانی را با آن می سنجند. شهید به معنای حاضر، ناظر، گواه، و گواهی دهنده و همچنین به معنی آگاه و بالاخره نمونه و الگوه و سرمشق است.

 

شهادت، مرگ دلخواهی است که مجاهد با همه آگاهی و همه منطق و شعور و بیداری و بینایی خویش به استقبالش می رود. خود با میل و رغبت انتخاب می کند. منطق شهید منطقی است آمیخته با منطق عشق آن هم عشق الهی، هر چه بگوییم شهید مافوق آن است هیچ کلمه ای نیست که جای این کلمه را بگیرد.

 

آری شهیدان ما همچون رسول علیخانی ها از سرور خودشان سید الشهدا امام حسین الگو گرفته اند. رسول در سال 1348 در یک خانواده مذهبی در یکی از روستا های شهرستان زرندیه دیده به جهان گشود و از همان دوران نوجوانی مقید به انجام فرایض دینی بوده و در نماز جماعت ها و مراسم‌هایی که به مناسبت های مختلف برگزار می شد شرکت می کرد و عضو فعال بسیج محل بود و میزان تحصیلات سوم دبیرستان بود.

 

او به جهت نیاز جبهه، و برای اینکه به ندای امام راحل لبیک گفته باشد تصمیم عزیمت به جبهه را گرفت، دوره آموزشی خود را در پادگان امام حسن گذراند و در عملیات والفجر 8 در فاو به شدت از ناحیه فک و صورت و ناحیه پا مجروح شد و چندین ماه جهت مداوا در بیمارستان بستری بود.

 

بعد از ترمیم فک و صورت و بازیابی سلامتی مجدد به عضویت سپاه پاسداران در شهرستان ساوه در آمد و در کار گردان ولیعصر سازماندهی شد و به دلیل اینکه عاشق جبهه و شهادت بود تمام ماموریت های که از نظر ظاهری مشکل بود به طور داوطلب حاضر می شد و در خط مقدم یکی از فعالترین عضو گردان بود.

 

شهید رسول علیخانی دوره فرماندهی گروهان را در شهر اصفهان با رتبه و کیفیت عالی به اتمام رساندن و یکی از فعالترین فرماندهان گردان محسوب می شد.

 

رسول به مدت 6 ماه در کشور لبنان با گروه های حزب الله لبنان فعالیت داشت و چندین بار از طرف گروهای منحرف منافقین تهدید شده بود و بالاخره بعد از اتمام جنگ تحمیلی در تاریخ 12 فروردین سال 1370 در یکی از جبهه های جنوب غربی به دست منافقین کوردل به آرزوی دیرینه اش یعنی شهادت رسید.

 

 

مزار مطهر شهید رسول علیخانی در گلزار شهدای شهر پرندک شهرستان زرندیه قرار دارد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
خواندنی ها
salamup.ir
nashrkhabar.ir