کشتار مردم غزه به دست صهیونیستها ،باید مسلمانان را به خود بیاورد " امام خامنه ای"

بسیج سازندگی شهرستان زرندیه پیش قدم در اجرای اقتصاد مقاومتی

نمایش خبر : 473 | تاریخ انتشار : 1395/09/14 18:24

به گزارش خبرنگار زرخبر، امام خمینی (ره) پس از گذشت چند ماه از پیروزی انقلاب اسلامی با آینده نگری و دوراندیشی خود، فرمان تاسیس بسیج مستضعفین را صادر کرد تا در روزهای سخت و مهم انقللاب، دوران جنگ و دوران پس از جنگ، بسیج مردمی پشتوانه محکمی برای انقلاب باشد.

 

بسیج در تمامی عرصه ها امتحان خود به خوبی و با نمره عالی پس داده است و بسیجیان سراسر کشور بدان مفتخرند که رهبر معظم انقلاب از عملکرد بسیج راضی باشد.

 

امروز با گذشت 38 سال، بسیج؛ این شجره طیبه همچنان به وظایف خود در قبال مردم و جامعه به خوبی عمل می کند و نمونه های آن را در بحث اقتصاد مقاومتی، بسیج سازندگی و اردوهای طرح هجرت می توان دید.

 

در همین راستا محمد مهجوری فرمانده سپاه ناحیه شهرستان زرندیه در گفت و گو با خبرنگار زرخبر گفت: طرح های مختلف اقتصاد مقاومتی با موضوعات مختلف مثل پرورش قارچ، کارگاه خیاطی، پرورش بلدرچین، پرورش ماهی، پرورش شترمرغ، دام چندقلوزا، تولید لبنیات، صنایع دستی، چیپس میوه و ... در زرندیه اجرا شده است.

 

مهجوری اظهار کرد: در راستای ترویج طرح های اقتصاد مقاومتی و اجرای فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی امسال بخشی از فعالیت های بسیج سازندگی به ایجاد اشتغال در زرندیه اختصاص یافته است.

  

یکی دیگر از مباحثی که بسیج سازندگی در دستور کار دارد طرح های هجرت یا اردوهای جهادی است که با استقبال قشر عظیمی از جوانان و نوجوانان روبرو شده است.

 

طرح هایی که موجب محرومیت زدایی از مناطق محروم کشور شده و موجبات دلگرمی مردم نیازمند را فراهم کرده، از طرفی جوانان که آینده سازان این کشور هستند را با مشکلات و دردهای بخش ضعیف جامعه آشنا می کند.

 

گروه های جهادی در شهرستان زرندیه مانند نقاط دیگر کشور هر سال با حضور در مناطق محروم شهرستان به ایفای نقش در آبادانی و فقر زدایی این مناطق می پردازند.

 

گروه هایی که متشکل از دانش آموزان و دانش جویان بسیجی است که با شوق فراوان دوست دارند قدمی هرچند کوچک در آبادانی کشور و محرومیت زدایی بردارند.

 

امسال هم مانند سال های گذشته اردوهای جهادی با طرح هایی چون مرمت مدارس، رنگ آمیزی، ساخت سرویس های بهداشتی و حمام برای افراد بی بضاعت، کمک در برداشت محصولات کشاورزی، لای روبی قنات های کشاورزی، ساخت مسجد و ... در زرندیه اجرا شد.

 

اردوهایی که دانش آموزان، دانشجویان، طلاب و ... در آن حضور داشتند و با شوق خدمت خالصانه مشغول به کار بودند.

  

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
خواندنی ها
salamup.ir
nashrkhabar.ir