کشتار مردم غزه به دست صهیونیستها ،باید مسلمانان را به خود بیاورد " امام خامنه ای"
کریمی مطرح کرد:

ربوده شدن ۴ دیپلمات ایرانی و سکوت ۳۵ ساله سازمان‌های مدعی حقوق بشر/نگاه مصلحت طلبانه مجامع بین المللی به حقوق بشر

نمایش خبر : 416 | تاریخ انتشار : 1396/04/14 10:22
به گزارش زرخبر؛ کریمی، کارشناس سیاسی در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، با اشاره به نقض آشکار حقوق بشر توسط آمریکا در دنیا گفت: اکثر حکومت‌ها نسبت به جنایات ضد حقوق بشری آمریکا که خود بزرگترین مدعی دفاع از حقوق بشر است، سکوت کرده‌اند زيرا دولت‌ها و حكومت‌ها پس از اعتراض به آمريكا برای نقض حقوق بشر روابط ديپلماسی خود را با آن كشور از دست داده و سیاستهای آمریکا برای آن‌ها به نوعی تهدید تبدیل می‌شود.

 

کریمی با تاکید بر برخوردهای دوگانه و جانبدارانه سازمان‌های مدعی حقوق بشر، اظهار کرد: اکثر مقامات منتصب به اعضای این سازمان‌ها، آمریکایی هستند و یا روابط مستقیم سیاسی و اقتصادی مطلوبی با آمریکا دارند، که در صورت عدم تن دادن به سیاست‌های آمریکا مناسباتشان با این کشور قطع می‌شود، به همین علت در مقابل جنایات داخلی و بین المللی آمریکا علیه سیاه پوستان، مسلمانان و غیره سکوت می کنند.

 

آمریکا  هیچ اباعی در استفاده از بمب هسته‌ای ندارد/ دانش هسته‌ای تهدیدی برای آمریکا

وی افزود: کشور آمریکا در بمباران شیمیایی هیروشیما و ناکازاکی از بمب هسته‌ای استفاده کرده و در حال حاضر نیز آن را در اختیار داشته و در استفاده از آن هم اباعی ندارد در حالیکه دیگر کشورهای خواستار دستیابی به فناوری صلح آمیز هسته‌ای را محکوم می‌کند، چرا که این کشور خود را صاحب اصلی دانش هسته‌ای می‌داند و کلیت سیاست استفاده از این دانش را در سایه مدیریت خود می‌طلبد، همچنین آمریکا مدعی است استفاده دیگر کشور‌ها خصوصا جمهوری اسلامی ایران از این دانش تهدیدی برای در اختیار گرفتن مناطقی است که آمریکا بر آن‌ها سلطه دارد.

 

آمریکا به دنبال تفرقه‌افکنی بین ملل مسلمان است

این کارشناس سیاسی با اشاره به بیداری اسلامی شکل گرفته در منطقه و جهان، بیان کرد: با توجه به بیداری اسلامی شکل گرفته نسبت به جنایات تروریستی اخیر در منطقه همچنین اقدامات سلطه‌گرایانه و بی‌رحمانه آمریکا در کشورهایی نظیر عراق، یمن، افغانستان و سوریه مردمان جهان به این باور رسیده‌اند که هدف آمریکا فقط منفعت‌طلبی، ایجاد دسیسه و اختلاف بین ملل مسلمان است.

 

ملت‌ها نباید در دفاع از حقوق بشر پا پس بکشند

کریمی در خصوص وظایف ملت‌ها در قبال جنایات آمریکا گفت: متاسفانه سازمان‌های مدعی حقوق بشر چشمان خود را در مقابل جنایات آمریکا بسته‌اند، ملت‌ها در این شرایط و در مقابل سازمان‌های مدعی حقوق بشر موظف‌اند با اتحاد و همسو کردن اهداف خود، با جنایات ضد حقوق بشری آمریکا مقابله کنند و  در خصوص دفاع از حقوق بشر پا پس نکشند.

 

برخوردهای دوگانه مدعیان حقوق بشر با مسئله تروریسم

این کارشناس سیاسی با اشاره به برخوردهای دوگانه آمریکا و سازمان‌های مدعی دفاع از حقوق بشر، بیان کرد: آمریکا با خروج منافقین از لیست سازمان‌های تروریستی به واقع از تروریسم حمایت کرد، در حالی‌که این گروه در کشوری همانند ایران بزرگترین جنایات را با پشتیبانی آمریکایی‌ها انجام داد؛اما در حال حاضر حامیان اصلی تروریسم، کشور ایران را که خود از بزرگترین قربانیان تروریسم است به حمایت از تروریسم متهم کرده‌اند، این عکس‌العمل‌های ضد و نقیض نشان دهنده برخوردهای دوگانه سازمان‌های بین‌المللی و مدعیان دفاع از حقوق بشر با مسئله تروریسم است.

 

آمریکا با حمایت از داعش به دنبال اعمال سیاست‌های خود در جهان است

وی در ادامه افزود: در حال حاضر نیز شاهد حمایت کشور آمریکا از گروه تروریستی داعش در جهان هستیم، زیرا آمریکا با بی‌ثباتی در منطقه خاورمیانه به منافع اصلی خود دست پیدا کرده و می‌تواند سیاست‎های خود را به راحتی در جهان دیکته کند.

 

هدف آمریکا اعمال تروریسم دولتی در جهان است/تروریسم دولتی راه‌حل آمریکا برای دستیابی به اهدافش

کریمی در ارتباط با تروریسم دولتی گفت: تروریسم دولتی اصطلاحی است مبنی بر دخالت دولت یا دولت‌ها در امور داخلی یا خارجی دولتی دیگر که به منظور ایجاد رعب و وحشت، از طریق مشارکت در عملیات تروریستی یا حمایت از عملیات نظامی برای زوال، تضعیف و براندازی دولت مذکور یا کل دستگاه حاکمه بر آن کشور انجام می‌شود، نمونه بارز این نوع از تروریسم، حمایت کشور آمریکا از گروهای تروریستی داعش و منافقین یا حملات نظامی این کشور به عراق، افغانستان و سوریه برای براندازی نظام این کشورها و دستیابی به منافع خود در دولت‌های مذکور است.

 

این کارشناس سیاسی تصریح کرد: بیان اصل رعایت حقوق بشر در قرآن و اسلام حاکی از آن است که این اصل نزد خداوند و در ادیان مختلف بدون هیچ قید و شرطی دارای کرامت و ارزش است، اما رفتارهای ضد و نقیض دولت‌ها در سال‌های اخیر  این اصل را به ابزاری سیاسی در دست دولت‌ها تبدیل کرده که از آن برای رسیدن به اهداف استکباری خود سوء استفاده می‌کنند.

 

دیپلمات‌های ایرانی زنده هستند و در زندان رژیم صهیونیستی بسر می‌برند

کریمی با اشاره به ربوده شدن ۴ دیپلمات ایرانی، بیان کرد: نمونه بارز عدم پایبندی این سازمان‌ها به  اصول حقوق بشر، ربوده شدن سه دیپلمات و یک خبرنگار جمهوری اسلامی ایران در بیروت، توسط نیروهای حزب فالانژ لبنان در ۱۴ تیر سال ۱۳۶۱ است که حاج احمد متوسلیان، سیدمحسن موسوی، تقی رستگار مقدم و کاظم اخوان اسامی این افراد است. در آن دوران ارتش رژیم صهیونیستی به لبنان حمله کرده بود و حزب فالانژ، همکاری نزدیکی با این رژیم داشت.

 

وی در ادامه افزود: از تاریخ ربوده شدن این افراد نزدیک به ۳۵ سال می‌گذرد و تاکنون اخبار ضد و نقیضی پیرامون سرنوشت آن‌ها منتشر شده است و تا کنون به صورت قطعی مشخص نشده آن‌ها زنده هستند یا خیر، اما بر اساس برخی از مستندات موجود، چهار دیپلمات ربوده شده ایرانی زنده هستند و در زندان رژیم صهیونیستی بسر می‌برند.

 

این کارشناس سیاسی گفت: مسئولین وزارت امور خارجه  نیز نباید در این رابطه کم‌کاری کرده‌ و تنها به صدور بیانیه‌های سالیانه در سالگرد ربوده شدن این افراد بسنده کنند.

 

ربوده شدن ۴ دیپلمات ایرانی و سکوت ۳۵ ساله سازمان‌های مدعی حقوق بشر

کریمی با اشاره به واکنش سازمان‌های حقوق بشر در خصوص ربوده شدن ۴ دیپلمات ایرانی، بیان کرد: آمریکا و سازمان‌های مدعی حقوق بشر با گذشت ۳۵ سال هنوز هم در پاسخ به این ماجرا که مساله‌ای انساني، حقوق بشري و مورد پذيرش جوامع بين الملل است سکوت کرده‌اند، در حالی‌که اگر شهروندی از کشور های غربی با این مشکل مواجه می‌شد دیگر کشورها را به عدم پایبندی به حقوق بشر متهم و برای آزادی آن‌ها به هر عمل ضد انسانی دست می‌زدند.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: آمریکا و دولت‌های استکباری در مسئله حقوق بشر صادق نیستند و به این مسئله به عنوان دستاویزی برای تامین منافع خود نگاه می کنند و با توجه به منافع و مصالح خویش، برخورد دوگانه‌ای با آن دارند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
خواندنی ها
salamup.ir
nashrkhabar.ir