کشتار مردم غزه به دست صهیونیستها ،باید مسلمانان را به خود بیاورد " امام خامنه ای"
یک کارشناس سیاسی

خودزنی آمریکا با تصویب تحریم های جدید/دست ایران برای اقدام متقابل باز است

نمایش خبر : 344 | تاریخ انتشار : 1396/05/07 09:50

 

به گزارش زرخبر؛ حیدر جهانبخشی کارشناسان مسائل سیاسی در گفتگو با اراک امروز؛ با اشاره به تحریم‌‌های جدید آمریکا علیه ایران گفت: نکته ای که در خصوص تحریم های جدید وجود دارد این است که آمریکایی ها به دنبال حفظ قدرت و نفوذ خود در جهان هستند در حالی که خودشان احساس می کنند که امروز آن قدرت و نفوذ را از دست داده اند.

امروز آمریکایی ها از یک ابر قدرت به یک بازیگر معمولی تبدیل شده اند

جهانبخشی با اشاره به اینکه آمریکایی ها نفوذ قبلی خود را در جهان و منطقه ندارند اظهار کرد: امروز آمریکایی ها از یک ابر قدرت به یک بازیگر معمولی تبدیل شده اند و به همین خاطر با تصویب تحریم های جدید زور آخر را برای نفوذ در منطقه و جهان می زنند.

وی ادامه داد: آمریکا آنچه در توان دارد به کار گرفته است تا بتواند نفوذ خود را که در منطقه از دست داده را حفظ کند.

آمریکا با تصویب تحریم های جدید در دنیا منزوی تر می شود

 این کارشناسان مسائل سیاسی با اشاره به اینکه آمریکا با تصویب تحریم های جدید در دنیا منزوی تر می شود افزود: آمریکا باید بداند که جهان دیگر آمریکا نیست، جهان به چند قطب تبدیل شده است که یکی از این قطب های تاثیر گذار ایران است.

خودزنی آمریکا با تصویب تحریم های جدید

جهانبخشی با تاکید بر اینکه آمریکا با تصویب تحریم های جدید تیر آخر را به خود می زند افزود: زمانی که تحریم های آمریکا علیه ایران با کشورهای روسیه، کره شمالی و چین همراه هست نمی تواند چندان تاثیر گذار باشد.

تحریم ها بر قدرت کشور می افزاید

وی ادامه داد: تجربه نشان داده است که ایجاد تحریم ها نه تنها به تضعیف ایران کمکی نمی کند بلکه بر قدرت کشور می افزاید.

این کارشناسان مسائل سیاسی بیان کرد: تحریم ها نشان داده است که ایران می تواند روی پای خودش بایستد و از آن به عنوان یک فرصت استفاده کند.

جهانبخشی با اشاره به اینکه فضای امروز دنیا تغییر کرده است و قطب بندی ها مثل گذشته نیست اظهار کرد: آمریکایی ها باید تغییر را بپذیرند.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا با ایجاد تحریم های جدید به دنبال منزوی کردن ایران است ادامه داد: هر کس الفبای سیاسی بین المللی و منطقه ای را بداند،متوجه می شود که تحریم ها مانع و محدودیتی برای ایران ایجاد نمی کند و جمهوری اسلامی ایران می تواند با قدرت پاسخگوی تحریم ها باشد.

این کارشناسان مسائل سیاسی با بیان اینکه باید در مقابل هر تحریمی پاسخگو باشیم خاطرنشان کرد: آمریکایی ها بدانند دست ایران برای اقدام متقابل باز است و از ظرفیت های قانونی در این مسیر استفاده خواهد کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
خواندنی ها
salamup.ir
nashrkhabar.ir