کشتار مردم غزه به دست صهیونیستها ،باید مسلمانان را به خود بیاورد " امام خامنه ای"

زرندیه قطب تولید انگور استان مرکزی/خوشه‌های طلایی که با رنج تاک‌داران خشکرودی به بار می‌نشیند

نمایش خبر : 637 | تاریخ انتشار : 1396/05/25 12:28

به گزارش زر خبر، خورشید سخاوتمندانه با تمام قدرت بر فراز آسمان پرتو افشانی می‌کند و شهرستان خشکرود را به مانند دیگر نقاط گرما و طراوت می بخشد.

شرایط آب و خاک شهرستان زرندیه از توابع استان مرکزی برای پرورش انگور بسیار مساعد است به طوری که انگور از عمده‌ترین محصولات باغی این شهرستان محسوب می‌شود.

ارقام بی‌دانه، عسگری، کندور و فخری از مهم‌ترین ارقام انگور پرورش یافته این شهرستان است که عمدتا در منطقه خشکرود تولید می‌شود و این شهر را به یکی از قطب‌‌های مهم تولید انگور در استان تبدیل کرده است.

 

گرمای هوای مردادماه و عرق جبین کشاورزان پرتلاش این خطه و جلوه‌های ویژه محصولات ناب چیده و آماده شده برای فروش در هم آمیخته و سمفونی صداقت، تلاش و نزول خیر و برکت بر این دیار را می‌نوازد.

زمان برداشت انگور از دو هزار 150 هکتار تاکستان‌ شهرستان زرندیه آغاز شده است. محصولی که قرار است از این شهرستان راهی بازارهای میوه و تره‌بار داخل و خارج کشور شود.

سهم عمده‌ای از بازار میوه و تره‌بار استان‌های تهران، قزوین، البرز و تبریز به محصولات این شهر اختصاص دارد.

اهلعلی دلیریان یکی از باغداران پرتلاش خشکرودی است که علی رغم رنج و زحمت فراوان کار کشاورزی سال‌ها فعالیت در باغ و مزرعه را پیشه خود کرده است.

 وی در گفت‌وگو با خبرنگار زرخبر، از اشتیاق و انگیزه خود به کار کشاورزی گفت: خدای را شاکرم که روزی پاکی را به واسطه کار کشاورزی برایم فراهم کرده است. و معتقدم رزقی که از زحمت و رنج کشاورزی به دست می آورم بسیار پربرکت و ماندگار است.

این کشاورز خشکرودی ادامه داد: به برکت انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کشاورزان به شکوفایی، کرامت و استقلال مالی دست یافتند والحمدلله در شهر خشکرود مردم درآمد خوبی دارند منتها بنا به فراخور زمان مشکلاتی گاها حاد یا موقتی روند کشاورزی را با چالش مواجه می‌کند.

 

دلیریان با اشاره به مشکلات موجود در حوزه کشاورزی گفت: نبود دانش فنی، افزایش ناگهانی قیمت سموم و کود شیمیایی به واسطه تحریم‌ها، فعالیت دلالان، قیمت پائین خرید محصول از کشاورز، نبود نظارت بر قیمت بازار عرضه از جمله مشکلات و چالش های بخش کشاورزی است که در سالهای اخیر و به واسطه شوکی که افزایش قیمت کود و سموم شیمیایی به حوزه کشاورزی وارد کرد بسیاری از کشاورزان را متضرر ساخت.

این کشاورز پرتلاش خشکرودی خاطرنشان کرد: ما کشاورزان امیدواریم که مسئولان امر با اتخاذ سیاست‌های درست و به موقع موجب رونق کشاورزی شوند تا به واسطه رشد در این عرصه رشد و پیشرفت اقتصادی کشور را نیز شاهد باشیم.

 


انتهای پیام/م

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
خواندنی ها
salamup.ir
nashrkhabar.ir