کشتار مردم غزه به دست صهیونیستها ،باید مسلمانان را به خود بیاورد " امام خامنه ای"
رئیس راهداری بخش نوبران ساوه مطرح کرد

اجرای ۶۱۴ کیلومتر عملیات راهداری در بخش نوبران ساوه

نمایش خبر : 284 | تاریخ انتشار : 1396/10/18 11:11

 

به گزارش زرخبر؛ رضا غفرانی، رئیس راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای بخش نوبران ساوه در گفتگو با خبرنگار نارخبر، از باز بودن تمام مسیرهای مواصلاتی این منطقه کوهستانی به رغم بارش‌های اخیر خبر داد و گفت: با توجه به آغاز فصل زمستان، ۷ اکیپ راهداری در نقاط برف‌خیز و مسیرهای اصلی با آمادگی کامل مستقر هستند تا هنگام بارش‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن، اقدام به بازگشایی محورها کنند.

وی افزود: در بارندگی‌های اخیر شاهد بارش ۱۰ تا ۴۰ سانتی‌متری برف در نقاط مختلف بخش نوبران بودیم که برف‌روبی آزادراه و جاده قدیم ساوه به همدان و جاده‌های «بیات» و شهید «چمران» به دلیل کثرت تردد در اولویت کار راهداری قرار گرفتند.

انجام ۶۱۴ کیلومتر عملیات راهداری در بخش نوبران

غفرانی بیان کرد: عملیات راهداری برای ۳۹۶ کیلومترِ باند راه اصلی، ۳۶ کیلومتر راه فرعی «بیات»، ۲۲ کیلومتر راه فرعی «چمران» و حدود ۱۶۰ کیلومتر راه روستایی انجام شد.

رئیس راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای بخش نوبران ساوه با اشاره به ۳۰۰ کیلومتر راهِ روستایی برف‌خیز در بخش نوبران ادامه داد: با اتمام پاکسازی و بازگشاییِ ایمن راه‌های اصلی، کار برف‌روبی مسیرهای ارتباطی روستایی آغاز شد که روستاهای «حریقان»، «ورکبار»، «سنگک» و «غازم‌آباد» به دلیل قرار گرفتن در ارتفاع، بیشترین میزان بارش را داشتند.

کمبود اعتبارات چالش اصلی راهداری ساوه

وی اظهار کرد: یکی از مشکلات و چالش‌های اداره راهداری شهرستان کمبود اعتبارات و عدم تأمین بودجه است که هر ساله باعث می‌شود بخشی از ماشین‌آلات راهداری به دلیل فرسودگی از چرخه خارج شوند، اما در تمام مدت سعی ما بر این بوده است تا با الگوی کار جهادی و با تجهیزات موجود، خدمتگزار مردم باشیم.

غفرانی خاطرنشان کرد: تمامی عوامل راهداری در هنگام بارش آماده برف‌روبی و محافظت از راه‌های مواصلاتی هستند تا مشکلی پیش نیاید.

 بخش نوبران ساوه یکی از مناطق کوهستانی شهرستان ساوه است که دارای طبیعتی زیبا با بیش از ۱۰۰ روستا است و زمستانی سرد و بهاری خنک دارد و در فصل بهار و تابستان نیز گردشگران زیادی از شهرهای اطراف به خصوص ساوه، تهران و قم از این منطقه بازدید می‌کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
خواندنی ها
salamup.ir
nashrkhabar.ir