کشتار مردم غزه به دست صهیونیستها ،باید مسلمانان را به خود بیاورد " امام خامنه ای"
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

تک نرخی شدن ارز قاچاق را کاهش می‌دهد/خودروسازان داخلی هزینه تولید را بر مردم تحمیل می‌کنند

نمایش خبر : 229 | تاریخ انتشار : 1396/11/08 10:19

 

به گزارش دیار آفتاب؛ محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با خبرنگار نارخبر، اختلاف نرخ دلار آزاد و دولتی را عاملی در ایجاد رانت دانست و گفت: برای اینکه امکان سوء استفاده و قاچاق کم شود باید قیمت ارز تک نرخی شود.

قاچاق تولید داخل را فلج و بیکاری را افزایش می‌دهد

وی قاچاق کالا را موجب کاهش تولید دانست و گفت: قاچاق کالا بر پیکره تولید خسارت فراوانی وارد می کند و تهدیدی برای حوزه اشتغال کشور است، عرضه بیشتر ارز در بازار توسط بانک مرکزی می تواند موجب کاهش آشفتگی بازار و عدم تسری این آشفتگی به بازارهای موازی شود.

منصوری با اشاره به افزایش درآمد مالیاتی کشور در بودجه سال ۹۷ بیان کرد: برای رسیدن به این درآمد مالیاتی با توجه به رکود بازار و کاهش درآمد اصناف، باید با شناخت مشاغلی که از پرداخت مالیات شانه خالی می‌کنند نظیر واسطه‌گران و مشاغل زیرپله‌ای عدالت را برقرار کرد.

خودروسازان داخلی برای سوددهی، هزینه تولید خودروهای بی کیفیت را بر مردم تحمیل می‌کنند

وی ادامه داد: یکی دیگر از راه‌ها،حضور خودروسازان بزرگ جهانی است که علاوه بر اشتغال و رونق صادرات می تواند درآمد مالیاتی را افزایش دهد، اما خودروسازان داخلی تنها هزینه تولید شِبه خودروهای بی کیفیت را بر مردم تحمیل می کنند تا خود را سود ده نشان دهند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه اختلاف نظر بین کارشناسان را برآورد درآمدهای عمومی دولت بدیهی دانست و اظهار کرد: اختلاف برآورد مرکز پژوهش‌های مجلس از درآمد عمومی دولت با مقداری که خود دولت اعلام کرده است نتیجه نحوه محاسبات و قیمت‌ حامل‌های انرژی است و مشکلی برای بودجه پیش نمی‌آورد چراکه قابل مدیریت است.

نمایندگان به دنبال رفع موانع کسب و کار هستند

وی افزود: نمایندگان تلاش دارند با توجه به وضعیت اقتصادی موجود با رفع موانع کسب و کار، معیشت مردم را بهبود بخشند و از سوی دیگر یارانه بین همه اقشار کم‌درآمد و نیازمند جامعه توزیع شود.

منصوری تصریح کرد: واقعیت امر این است که ارزش ریال در برابر ارزهای بین‌المللی کاهش یافته است و ارزش واحد پولی یک کشور را درآمد و هزینه مشخص می کند پس هرچقدر صادرات و درآمد افزایش یابد، معیشت زندگی مردم بهتر می شود.

وی ادامه داد: لایحه بودجه، از روز یکشنبه در دو نوبت صبح و عصر در خانه ملت بررسی می‌شود و امیدواریم بتوانیم به موقع و به نحو مناسب بودجه سال ۹۷ را تصویب کنیم.

انتهای پیام/م

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
خواندنی ها
salamup.ir
nashrkhabar.ir