کشتار مردم غزه به دست صهیونیستها ،باید مسلمانان را به خود بیاورد " امام خامنه ای"
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی:

۸ میلیارد تومان وعده بر زمین مانده برای بیابان‌زدایی «میقان»/تخصیص تنها ۳۰ درصد اعتبارات حوزه آبخیزداری استان مرکزی

نمایش خبر : 173 | تاریخ انتشار : 1396/11/18 09:51

 

به گزارش زرخبر ؛ یوسف یوسفی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی در گفتگو با ندای تفرش، با اشاره به میزان عملایت اجرایی آبخیزداری انجام شده در استان مرکزی گفت: براساس مطالعات انجام شده در شهرهای مختلف استان مرکزی  با تخصیص اعتبارات لازم، ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار عملیات آبخیزداری انجام شده است.

وی افزود: اقداماتی نظیر  سنگه قناتی، خشکه‌چین، گابیو‌ن‌بندی و عملیات بیولوژیکی در روستاهای «کهک» و «فرسمانه» شهرستان تفرش در بخش آبخیزداری انجام شده است که با تخصیص اعتبارات استانی و ملی انجام این فعالیت‌ها ادامه خواهد داشت.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی، بیابان‌زدایی را از دیگر اقدامات در راستای مباحث اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: طرح بیابان‌زدایی و تثبیت شن‌های روان در کویر میقان اراک، تنها طرح بیابان‌زدایی استان است که در سفر ریاست جمهوری به استان برای عملیاتی شدن این طرح اعتباراتی به آن تخصیص یافت.

وی ادامه داد: اعتبارات مصوب سفر ریاست جمهوری برای طرح بیابان‌زدایی کویر میقان، ۱۲ میلیارد تومان بوده که در سال گذشته تنها یک‌میلیارد تومان آن محقق شد و مقرر شده تا امسال هم ۳ میلیارد تومان دیگر از این اعتبارات تخصیص یابد و مابقی اعتبارات در سنوات بعدی محقق می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی کمبود اعتبارات را یکی از مباحث مهم و محوری در حوزه آبخیزداری در راستای  سیاست‌های اقتصادمقاومتی دانست و گفت: تاکنون ۳۰ درصد از اعتبارات در حوزه آبخیزداری تخصیص یافته و این کمبود اعتبارات سبب تعطیلی طرح‌ها می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
خواندنی ها
salamup.ir
nashrkhabar.ir