کشتار مردم غزه به دست صهیونیستها ،باید مسلمانان را به خود بیاورد " امام خامنه ای"
علیزاده:

اجرای مدل آشوب در سوریه؛ هدف صهیونیست‌ها در اتفاقات ۲۵ بهمن ۸۹/احزاب باید ارجحیت منافع ملی بر منافع حزبی را بیاموزند

نمایش خبر : 299 | تاریخ انتشار : 1396/11/25 11:11

 

به گزارش زر خبر به نقل از دیار آفتاب؛ عمران علیزاده، استاد دانشگاه و کارشناس علوم سیاسی در گفتگو با خبرنگار نارخبر، آشوب ۲۵ بهمن ۸۹ را طرحی صهیونیستی دانست و گفت: هدف صهیونیست ها از ایجاد آشوب ۲۵ بهمن، اجرای مدل آشوب های سوریه در ایران بود تا با اجرای آن پشتوانه محور مقاومت را تضعیف کند. 

آشوب ۲۵ بهمن ۸۹؛ ارتباطی به نتیجه انتخابات نداشت

وی افزود: در فاصله ۲۲خرداد ۸۸ تا ۲۵ بهمن ۸۹ مردم متوجه شدند که تهمت تقلب در انتخابات یک دروغ، و بهانه انتخابات برای شورش نخ نما شده بود، به همین دلیل دشمنان تحولات بیداری اسلامی را بهانه آشوب قرار دادند ولی موفق نشدند عده زیادی را به خیابان بیاورند.

علیزاده بیان کرد: بعدها مشخص شد که برخورد با سران فتنه پس از این آشوب بسیار به موقع بوده است. اگر مدل آشوب های سوریه در ایران پیاده می‌شد بی‌شک احتمال بروز جنگ بزرگ داخلی وجود داشت.

وی ادامه داد: حصر سران دلایل مهمتر از انتخابات داشت چرا که آشوبی که آنان در انتخابات به پا کردند با حماسه ۹ دی تمام شده بود ولی این بار اقدام آنها موجب به خطر افتادن منطقه و جهان اسلام می شد.

آمریکا به دنبال طرح «خاورمیانه بزرگ» 

این کارشناس سیاسی اظهار کرد: آمریکا به دنبال ایجاد خاورمیانه بزرگ بود و بیداری اسلامی را به همین خاطر به بهار عربی تبدیل کرد تا از خلاء به وجود آمده در اثر تغییر حکومتها، برای هدف تجزیه کشورها استفاده کند؛ خوشبختانه در ایران برخلاف کشورهای عربی، بین ملت و حکومت گسل وجود نداشت و این طرح آنان با شکست مواجه شد.

علیزاده تصریح کرد: موج تغییرات منطقه قرار بود از ایران شروع شده و به سوریه، عراق و کشورهای دیگر کشانده شود ولی به دلیل شکست این طرح صهیونیستی در ایران، سعی کردند تا از سوریه شروع کرده و بعد از عراق، به سراغ ایران بیایند.

وی ادامه داد: هدف صهیونیسم جهانی، تجزیه کشورهای قدرتمند جهان اسلام و شکست خط مقاومت به منظور حفظ امنیت رژیم غاصب اسرائیل در منطقه است.

مدارای نظام با سران فتنه، نقض تبلیغ دیکتاتوری بودن نظام اسلامی

این کارشناس علوم سیاسی با بیان اینکه مدارای نظام اسلامی با سران فتنه تا بهمن ۸۹ خط بطلانی بر تبلیغ دیکتاتور بودن نظام از سوی دشمنان بود، گفت: نظام ایران اگر دیکتاتوری بود در همان اوایل آشوب، سران فتنه را دستگیر و اعدام می کرد ولی نظام با رأفت اسلامی تحمل کرد چراکه می‌دانست آنان نیز بازیچه دست دشمنان هستند.

وی افزود: عدم محاکمه عجولانه سران فتنه از مزیت های نظام مردم سالار ایران بود تا فرصتی برای تفکر در حصر داشته باشند و امیدی برای توبه و بازگشت آنها باقی بماند.

احزاب، ارجحیت منافع ملی بر منافع حزبی را بیاموزند/ایجاد نارضایتی ابزاری برای جدایی ملت از حاکمیت

علیزده با اشاره به خسارات فتنه بیان کرد: دشمنان در این فتنه سعی در القای مردمی نبودن حکومت ایران در داخل و خارج کشور، القای عدم توان نظام در کنترل ناآرامی های داخلی، اثبات اتفاق نظر بین مخالفان داخلی و خارجی درباره نابودی نظام و ایجاد جنگ با شعله ور کردن تحرکات قومی داشتند.

وی با اشاره به درس های فتنه افزود: اگر در زمان انتخابات دقت نکنیم، خطر ایجاد فتنه وجود دارد به همین خاطر باید به احزاب، ارجحیت منافع ملی بر منافع حزبی را بیاموزیم و بدانیم دشمن از هر بهانه ای برای ضربه به نظام استفاده می کند.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: بزرگترین خطر امروز، جدایی بین ملت و حاکمیت با ایجاد نارضایتی اقتصادی و فرهنگی در مردم است و باید مراقب نفوذی‌ها باشیم که دست از مدل توسعه غربی برنمی دارند.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
خواندنی ها
salamup.ir
nashrkhabar.ir