کشتار مردم غزه به دست صهیونیستها ،باید مسلمانان را به خود بیاورد " امام خامنه ای"

واکنش امید زندگانی به سخنان عجیب «لیلا حاتمی»

نمایش خبر : 1497 | تاریخ انتشار : 1396/12/06 13:36

 

به گزارش زرخبر ؛ امید زندگانی بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در مورد صحبت های لیلا حاتمی در نشست خبری فیلم "خوک" در برلین گفت: در رابطه با صحبت هایی که هنرمندان در باب سیاست و اتفاقات اجتماعی و فرهنگی در فضاهای مختلف ارائه می دهند نظر دهی توسط خود هنرمندان و همکاران کار بسیار دشواری است. به دلیل اینکه از یک بابت هنرمند جریان ساز است و از یک بابت هنرمند یک شهروند است. اگر از بعد شهروندی نظر دهد می تواند در بحث جریان سازی تاثیر مثبت یا منفی بگذارد. اگر از زاویه جریان سازی هنری اش بخواهد پاسخ دهد ممکن است نظر فردی اش به عنوان یک شهروند را نتواند ارائه دهد. این است که من گمان می کنم به عنوان مثال اگر برای یکی از سیاست مداران عزیز در مجلس شورای اسلامی این اتفاق بیافتد دیگران به صراحت نظر مثبت و منفی ارائه نمی کنند چون منافع و مضرات دیگری غیر از آن فردی که یک مطلبی را بیان کرده است در جامعه شیوع پیدا می کند.

وی افزود: به این خاطر امیدوارم که یک روزی شرایطی فراهم شود که هنرمندان هم بتوانند جدا از جریان سازی که دارند و تحلیل صحیح مردم نظر شخصی خود را در مورد رفتار و گفتار و دیدگاه همکاران خود بیان کنند اما من در این لحظه ترجیح می دهم سکوت کنم.

زندگانی در پایان گفت: شیوه بیان خیلی مهم است. ما اگر بخواهیم در مورد شیوه بیان صحبت کنیم این که اصلا در قانون مصوبه ای داریم که در مورد نوع بیان اعتراضات چه قانون و جرمی در نظر گرفته شده است. من در این باره نمی توانم به صراحت جوابی بدهم فقط می توانم بگویم کاش در ایران این شرایط فراهم باشد که بتوانیم حرف هایمان را بگوییم تا اگر اشتباه باشد متوجه اشتباه خود شویم و اگر صحیح باشد ترتیب اثر داده شود فکر می کنم دیگر این اتفاقات بیرون از مرزهای ما نمی افتد.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
خواندنی ها
salamup.ir
nashrkhabar.ir