کشتار مردم غزه به دست صهیونیستها ،باید مسلمانان را به خود بیاورد " امام خامنه ای"
مدیرکل کمیته امدادامام خمینی(ره) استان خبر داد

استقرار ۵۷۹ پایگاه برای دریافت کمک‌های جشن نیکوکاری/جمع‌آوری بیش از ۶ میلیارد تومان زکات در استان مرکزی

نمایش خبر : 191 | تاریخ انتشار : 1396/12/14 08:07

به گزارش زرخبر، به نقل از دیار آفتاب؛ قنبر موسی‌نژاد، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی در نشست خبری پیرامون جشن نیکوکاری و سالروز تاسیس این نهاد حمایتی گفت: کمیته امداد جزو اولین نهادهایی بود که ۲۲ روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام خمینی(ره) و با هدف حمایت از اقشار محروم و نیازمند جامعه تأسیس شد.

وی افزود: نزدیک به چهار دهه از تاسیس این نهاد حمایتی می‌گذرد و در این مدت این نهاد خدمات ارزشمندی را به اقشار محروم جامعه داشته است.

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی با اشاره به برنامه‌های این نهاد حمایتی برای برگزاری جشن نیکوکاری گفت: امسال نیز همزمان با سراسر کشور بیستمین مراسم جشن نیکوکاری با شعار «جوانه لبخند می کاریم» در استان مرکزی برگزار می‌شود.

 موسی‌نژاد با اشاره به اینکه جشن نیکوکاری از اول هفته جاری آغاز شده است، ادامه داد: اوج فعالیت‌های جشن نیکوکاری در روزهای چهارشنبه ۱۶ اسفندماه در سطح مدارس، ۱۷ اسفندماه در سطح پایگاه‌های شهری و روستایی و روز جمعه ۱۸ اسفندماه در مصلی‌های نماز جمعه است.

نواخته شدن جشن زنگ نیکوکاری در ۱۳۴۲ مدرسه استان مرکزی/استقرار ۵۷۹ پایگاه برای دریافت کمک‌های جشن نیکوکاری

مدیرکل کمیته امدادامام خمینی(ره) استان مرکزی با اشاره به اینکه زنگ جشن نیکوکاری در ۱۳۴۲ مدرسه استان نواخته می‌شود، افزود: ۵۷۹ پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی در استان آماده دریافت کمک‌های مردمی در جشن نیکوکاری هستند که از این تعداد ۴۷۰ پایگاه در سطح مساجد و ۱۰۹ پایگاه در معابر استقرار خواهند داشتد یافت و با همکاری بسیج کمک های مردمی را جمع آوری خواهند کرد.

وی یادآور شد: علاوه بر این ۳۴ مرکز نیکوکاری در استان هم کمک‌های مردمی را جمع آوری می کنند.

مدیرکل کمیته امدادامام خمینی(ره) استان مرکزی ترویج فرهنگ انفاق، احسان و نیکوکاری و همچنین جمع‌آوری نذورات مردم را دو رسالت مهم امداد در برگزاری جشن نیکوکاری عنوان کرد.

کمک بیش از ۶ میلیارد تومانی حامیان به ایتام استان مرکزی

وی با اشاره به مشارکت‌های مردمی در طرح «اکرام ایتام» گفت: سال گذشته میزان مشارکت‌های مردم و خیرین در این طرح پنج میلیارد و ۴۹۰ میلیون تومان بوده است، این ارقام در ۱۱ ماهه امسال به شش میلیارد و ۳۶۰ میلیون تومان رسیده است که نشان از رشد ۱۵ درصدی مشارکت‌های مردم در بخش «اکرام ایتام» دارد.

موسی‌نژاد در ادامه افزود: در سر فصل کمک به فرزندان «محسنین» میانگین ماهیانه سرانه دریافتی محسنین رشد ۲۰۰ درصدی داشته است و در مدت مذکور کمک‌های مردمی در این بخش به دو میلیارد و ۵۲۰ میلیون تومان رسیده که سال گذشته این کمک‌ها یک میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان بوده است.

جمع‌آوری بیش از ۶ میلیارد تومان زکات در استان مرکزی

مدیرکل کمیته امدادامام خمینی(ره) استان مرکزی به میزان مشارکت‌های مردمی در بخش زکات هم اشاره کرد و گفت: زکات جمع‌آوری شده در استان در ۱۱ ماهه امسال شش میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان است که نسبت به سال گذشته رشد دو درصدی داشته است.

وی در ادامه افزود: ظرفیت استان مرکزی در حوزه زکات بیش از ارقام مطرح شده است و انتظار می‌رود در این بخش شاهد افزایش بیشتری باشیم.

موسی‌نژاد با اشاره به فرآیند ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد گفت: ایجاد فرصت شغلی از آموزش آغاز و بعد از انجام مشاوره‌های شغلی و آماده‌سازی طرح توجیهی مراحل معرفی به بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات انجام می‌شود.

رئیس کمیته امداد استان مرکزی، تصریح کرد: توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت از طریق مشاوره شغلی، ارائه آموزش های فنی و حرفه ای و پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی انجام و هرساله تعدادی از مددجویان با این شرایط خودکفا شده و از چرخه حمایتی خارج می شوند.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های کمیته امداد در حوزه اشتغال گفت: کمیته امداد امسال از محل تبصره بودجه منابع اعتباری بانک‌های عامل و منابع این نهاد حمایتی در قالب صندوق ولایت موفق به ایجاد اشتغال برای بخش قابل توجهی  از مددجویان خود شده است.

موسی‌نژاد متذکر شد: در سال جاری ۲۵۵۳ نفر از مددجویان کمیته امداد از محل اعتبارات اعتبارات بانکی این نهاد حمایتی و ۵۹۵ نفر نیز از محل اعتبارات صندوق ولایت وارد عرصه کار شده‌اند، که این ارقام نشان از رشد ۶۲ درصدی اعتبارات کمیته امداد در حوزه اشتغالزایی نسبت به ده ماه نخست سال گذشته دارد.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
خواندنی ها
salamup.ir
nashrkhabar.ir