کشتار مردم غزه به دست صهیونیستها ،باید مسلمانان را به خود بیاورد " امام خامنه ای"
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان:

اجرای طرح ۱۰۰هکتار منطقه جنگلی در حاشیه نیروگاه زرندیه/۷۰ درصد مساحت استان مرکزی به عرصه‌های منابع طبیعی اختصاص دارد

نمایش خبر : 277 | تاریخ انتشار : 1396/12/16 07:46

به گزارش زرخبر؛ یوسف یوسفی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی به مناسبت آغاز هفته درختکاری در گفتگو با اراک امروز؛ گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و سیاست سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور شعار امسال هفته درختکاری «منابع طبیعی با مردم و برای مردم» نام‌گذاری شده و برنامه‌های این هفته بر اساس این شعار تدوین شده است.

یوسفی با اشاره به اینکه ۸۱ درصد از وسعت کشور را عرصه‌های منابع طبیعی تشکیل می‌دهد، اظهار کرد: استان مرکزی با ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومتر مربع وسعت، حدود ۱/۸۲ درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که ۷۰ درصد آن را عرصه‌های منابع طبیعی تشکیل می‌دهند.

وی با تاکید بر اینکه وسعت عرصه منابع طبیعی در سطح استان در حیات و اقتصاد ما نقش اساسی دارند، ادامه داد: به دنبال جلب مشارکت مردمی برای حفظ این منابع هستیم.

تولید ۶۰۰ هزار اصله نهال سازگار با شرایط اقلیمی استان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی از تولید ۶۰۰ هزار اصله نهال در استان خبر داد و گفت: این نهال‌ها شامل ارغوان، صنوبر، زبان گنجشک و سرو خمره‌ای از جمله این نهال‌ها بوده که با شرایط اقلیمی استان سازگار هستند.

یوسفی با تاکید بر اینکه کار توزیع نهال از اواخر بهمن‌ماه آغاز شده است، بیان کرد: هم اکنون مردم می‌توانند نهال‌های مورد نیاز خود را از ادارت منابع طبیعی شهرستان‌ها، شهرداری‌ها و دهیاری‌های دریافت کنند.

طرح ۱۰۰ هکتاری منطقه جنگلی و پوشش گیاهی در حاشیه «نیروگاه رود شور» زرندیه

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: امروز همزمان با نخستین روز از هفته درختکاری و با حضور معاونت عمرانی استانداری پروژه توسعه درختکاری با مشارکت یکی از واحدهای تولید در سطح شهرستان زرندیه در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

یوسفی خاطرنشان کرد: براساس هماهنگی‌های صورت گرفته طرح ۱۰۰ هکتار منطقه جنگلی و پوشش گیاهی در حاشیه «نیروگاه رود شور» زرندیه اجرا یی می‌شود البته مشابه این مشارکت‌ها را در شهرستان‌های دلیجان و محلات هم خواهیم داشت.

انتهای پیام

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
خواندنی ها
salamup.ir
nashrkhabar.ir