کشتار مردم غزه به دست صهیونیستها ،باید مسلمانان را به خود بیاورد " امام خامنه ای"
در شورای مسکن استان مطرح شد

پایان رسمی اجرای طرح مسکن مهر در استان مرکزی/عدم پرداخت یارانه سود تسهیلات بافت های فرسوده از سوی دولت

نمایش خبر : 1496 | تاریخ انتشار : 1396/12/22 07:40

به گزارش زرخبر، به نقل از اراک امروز؛ مهدی زندیه وکیلی، معاون امور عمرانی و هماهنگی استاندار مرکزی ظهر دیروز در شورای مسکن استان مرکزی با اشاره به اینکه استان مرکزی از آغاز اجرای طرح مسکن مهر همواره به عنوان استان اول در اجرای این طرح بوده است، گفت: استان مرکزی جزو اولین استان هایی بود که طرح مسکن مهر را در استان اجرایی کرد.

زندیه وکیلی با اشاره به اینکه پرونده مسکن مهر در استان مرکزی تقریبا از سال ۹۱ بسته شده است، اظهار کرد: تعداد واحدهای که بعد از این سال باقی مانده بود کمتر از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و اغلب بدون متقاضی بوده اند.

وی اضافه کرد: در مراسمی که در خردادماه سال آینده در استان مرکزی برگزار می‌شود به شکل رسمی پایان اجرای طرح مسکن مهر در استان اعلام خواهد شد.

معاون امور عمرانی و هماهنگی استاندار مرکزی به اقدامات زیربنایی ایجاد شده در سایت های مسکن مهر در استان هم اشاره کرد و افزود: ۷ باب مسجد و ۶ مدرسه در سایت های مسکن مهر استان مرکزی با اعتبار یارانه ای بالغ بر ۵۳۰ میلیون تومان ایجاد شده است.

زندیه وکیلی عدم استقبال متقاضیان ساکن در بافت های فرسوده از تسهیلات به دلیل بالا بودن نرخ تسهیلات بوده است، گفت: دولت در سال آینده با پرداخت یارانه سود تسهیلات، زمینه را برای ارائه تسهیلات به متقاضیان فراهم می کند.

مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی:

دولت یارانه سود تسهیلات بافت های فرسوده را پرداخت نکرده است

مجید امیری، مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی با اشاره به اینکه سود تسهیلاتی که در بافت های فرسوده پرداخت می شود ۱۸ درصد است، گفت: دولت اعلام کرده بود که از این میزان سود، ۱۰ درصد را به صورت یارانه در نظر خواهد گرفت و متقاضی تنها ۸ درصد از سود تسهیلات را پرداخت می کند.

امیری با اشاره به اینکه تاکنون تسهیلات پرداختی در بافت های فرسوده با نرخ ۱۸ درصد پرداخت شده است و دولت یارانه ای را پرداخت نکرده است، افزود: در صورتی که دولت ۱۰ درصد از سود تسهیلات را پرداخت کند بانک به همان میزان مبلغ را به متقاضیان باز می‌گرداند.

وی ادامه داد: هم اکنون بانک مسکن ۴۰ میلیون تومان تسهیلات به همراه ۱۰ میلیون تومان اوراق با سود ۱۸ درصد در مناطق فرسوده پرداخت می کند.

مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی بیان کرد: از سال ۹۴ تاکنون ۸۰۲ واحد تسهیلات در بافت های فرسوده استان پرداخت شده است.

امیری با اشاره به اینکه از ۲۹ هزار مورد تسهیلاتی که در حوزه مسکن مهر توسط این بانک پرداخت شده است ۱۵۰۰ واحد هنوز بدهی شان تقسیط نشده است, افزود: بیشتر این واحدها مربوط به شهرک امیرکبیر هستند.

شهردار کمیجان:

دولت در خصوص احیای بافت های فرسووده موفق عمل نکرده است

محمود مرادی، شهردار کمیجان با اشاره به اینکه در سطح ملی و استانی در خصوص احیای بافت فرسوده موفق عمل نشده است, گفت: علیرغم اینکه مشوق جایی از سوی دولت در نظر گرفته شده ولی خیلی مورد استقبال مردم نبوده است.

محمودی نرخ سود تسهیلات پرداختی در بافت های فرسوده را بالا دانست و افزود: با این سودهایی که دریافت می شود خیلی مردم ساکن در این مناطق رقبتی برای دریافت تسهیلات ندارند.

وی اضافه کرد: برای اینکه مردم مشارکت بیشتری در احیای بافت های فرسوده داشته باشند لازم است شهرداری ها و نظام مهندسی هم در اجرای این طرح ها مشارکت داده شوند.

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
خواندنی ها
salamup.ir
nashrkhabar.ir