کشتار مردم غزه به دست صهیونیستها ،باید مسلمانان را به خود بیاورد " امام خامنه ای"
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی:

مراسم چهارشنبه‌سوری در استان مرکزی ۱۱۱مصدوم برجای گذاشت

نمایش خبر : 2023 | تاریخ انتشار : 1396/12/24 07:57
به گزارش زرخبر، فراهانی، مدیر روابط عمومی و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در گفتگو با  اراک امروز؛ گفت: تا ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه ۲۳ اسفند تعداد مصدومینی که در مراکز درمانی استان مورد مداوا قرا گرفتند در مجموع به ۱۱۱ مورد رسید.

فراهانی اظهار کرد: از این تعداد ۵۹ مورد در شهر اراک و ۵۲ مورد نیز مربوط به دیگر شهرستان های استان مرکزی است. خمین ۱۵ مصدوم، ساوه و زرندیه ۱۵ مصدوم، محلات ۹ مصدوم، خنداب ۶ مصدوم، شازند ۶ مصدوم و تفرش یک مصدوم را شامل شده است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین نوع جراحات در شب گذشته سوختگی و تروما بوده است، افزود: از تعداد ۱۱۱ مصدوم  ۵ مورد به منظور اطمینان از روند درمان تحت مراقبت در بیمارستان های استان قرار گرفتند و مابقی مصدومین به صورت سرپایی درمان و ترخیص شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی بیان کرد: در راستای کاهش آمار حوادث چهارشنبه سوری مرکز فوریت های پزشکی استان برای رسیدگی به موقع به حوادث و مصدومیت های ناشی از چهارشنبه سوری در آماده باش کامل قرار داشت.

وی ادامه داد: در شب چهارشنبه آخر سال بیش از ۲۰۰ پزشک، پرستار، تکنسین فوریت های پزشکی در ۳۵ پایگاه شهری و جاده ای با به کارگیری  آمبولانس های مجهز و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، تمامی مناطق استان مرکزی را پوشش امدادی دادند.

سخنگوی  دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: همچنین آمبولانس های اورژانس ۱۱۵ به منظور امدادرسانی سریعتر به مصدومین و مجروحین احتمالی در محل های امن در شهرهای استان مستقر شده بودند.

فراهانی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۹۴ نفر در استان قربانی حوادث چهارشنبه پایان سال شدند که ۶۰ نفر به صورت بستری و ۳۴ مصدوم نیز به صورت سرپایی از خدمات درمانی بهره‌مند شدند.


انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
خواندنی ها
salamup.ir
nashrkhabar.ir