کشتار مردم غزه به دست صهیونیستها ،باید مسلمانان را به خود بیاورد " امام خامنه ای"
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

دو صدایی دولت در خرید واگن/وزیر راه و شهرسازی در صحن علنی مجلس پاسخگو باشد

نمایش خبر : 332 | تاریخ انتشار : 1395/10/12 10:42

سید مهدی مقدسی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس و نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با اراک امروز؛ در خصوص طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی در مجلس شورای اسلامی گفت: بنده استیضاح وزیر راه و شهرسازی را امضا کرده‌ام.

مقدسی تصریح کرد: وزیر راه شهرسازی باید در صحن علنی مجلس شورای اسلامی پاسخگوی سوالات باشد. وزیر راه و شهرسازی تاکید و اسرار به خرید واگن دارند در حالی که وزیر صنعت و معدن اعلام کرده بود نیازی به خرید واگن نداریم و اگر بخواهد این اقدام صورت گیرد روی ریل می ایستم.

وی با اشاره به دو صدایی دولت در خرید واگن ادامه داد: نباید در دولت میان وزرا دو صدا درخصوص صنعت ریلی آن هم برای خرید واگن وجود داشته باشد این به صلاح کشور نیست.

واردات باعث انتقال تکنولوژی شود نه ایجاد اشتغال برای کارگران خارجی

 عضو ناظر مجلس بر صنایع دریایی با اشاره به ظرفیت های موجود داخلی در زمینه تولید واگن، افزود: دولت باید بر اساس یک برنامه میزان واگن مورد نیاز کشور را شناسایی کند و از توان تولید داخلی غفلت نشود، و مازاد نیاز واگن که در داخل توان تولید نیست را از کشورهای دیگر تهیه کنند. آن هم به شرطی که واردات باعث انتقال تکنولوژی، دانش فنی و افزایش سهم داخلی باشد.

مقدسی با اشاره به اینکه در واردات واگن نباید فقط وارد کننده صفر باشیم، افزود: واردات باید منجر به افزایش کیفیت و سرعت واگن ها باشد نه اینکه به دنبال ایجاد اشتغال برای کارگران روسی و چینی باشیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآور شد: وزیر راه و شهرسازی باید در سیاست های خود در خصوص واردات واگن تجدید نظر کند.

فعالیت صنعت واگن‌سازی با ۳۰ درصد ظرفیت واقعی

وی اضافه کرد: آنچه از روح اقتصاد مقاومتی بر می آید، توجه به توان تولید داخلی است که باید در رأس امور قرار گیرد و هرجا هم که قرار است با خارجی‌ها شرکت داشته باشیم باید سهم تولید داخل قابل توجه باشد.

عضو ناظر مجلس بر صنایع دریایی خاطرنشان کرد: در شرایطی که صنایع تولید واگن در کشور با ۳۰ درصد ظرفیت مشغول به تولید هستند روا نیست بازار کار برای شرکت های خارجی تامین کنیم.

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
خواندنی ها
salamup.ir
nashrkhabar.ir