کشتار مردم غزه به دست صهیونیستها ،باید مسلمانان را به خود بیاورد " امام خامنه ای"
رئیس حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک؛

مسئولان پاسخگوی اجرای کنسرت خواننده زن در اراک باشند/ اجازه ترویج بی‌بند و باری و اباحه‌گری‌ را نمی‌دهیم

نمایش خبر : 386 | تاریخ انتشار : 1395/10/18 09:33

به گزارش زرخبر، رئیس حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک با بیان اینکه مسئولان استان مرکزی باید پاسخگوی اجرای کنسرت خواننده زن در اراک باشند گفت: اجازه ترویج بی بند و باری و اباحه‌گری در استان مرکزی را نمی‌دهیم.
 
حجت‌الاسلام سیداحمد میرمهدی بااشاره به حرمت موسیقی اظهار داشت: به‌طور کلی موسیقی در صورتی که مطربی نباشد ایرادی ندارد ولی وقتی مطربی شد و موسیقی مجلس لهو و لعب و رقاصی و گناه، یک فعل حرام است.
 
وی افزود: خوانندگی زن همواره با تهییج همراه بوده و همیشه اجرای چنین موسیقی در جامعه شهوت‌آلود است.
 
مسئول دفتر آیت الله وحید خراسانی در استان مرکزی تصریح کرد: بنابراین خوانندگی زن در هرصورت چه مطربی باشد چه نباشد جایز نیست و حرام است.
 
میرمهدی با اشاره به اتفاقات اخیر در شهر اراک و برگزاری کنسرت‌ها و نیز برگزاری موسیقی تک خوانی یک زن به همراه همنوازی زنان در یک مراسم عمومی در کانون امام علی(ع) اراک و متعلق به آموزش و پرورش استان گفت: ترویج چنین قضایایی در جامعه ترویج اباحه‌گری و بی‌بند و باری در جامعه است که عده‌ای با این رویه به دنبال ترویج دادن راحت‌گیری در مردم و بی تفاوتی به مقدسات، آموزه‌های دینی و اسلامی هستند.
 
وی ادامه داد: بی‌شک اباهه‌گری یک چیز را در جامعه اسلامی نشانه رفته است و آن هم تخریب و نابودی بنیان عقیدتی مردم است که در مرحله ابتدایی می‌گویند مردم مسجد و نماز و واجبات خود را داشته باشند ولی پای مجالس این‌گونه هم بیایند و این رویه ادامه یابد تا مردم را به دین و مقدسات به طور کامل بی تفاوت کرده و با ترویج اباحه گری بنیان دینی جامعه را نابود کنند.
 
رئیس حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک اضافه کرد: استان مرکزی مهد علمای بزرگ و در راس همه امام راحل(ره) است و نیز علمای بزرگ دیگر از دوران مشروطه همچون حاج آقامحسن از علمای به نام استان در دوران مشروطه که همین مفاخر بزرگ فقاهت سبب شد مقام معظم رهبری اراک را مادر حوزه علمیه قم بنامند.
 
وی افزود: متاسفانه به سبب نبود انسجام و یک اراده قوی در برخرود با این قضایا، این استان به سبب این تسامح و تساهل محلی برای شروع چنین اقدامات و برگزاری مجالس مختلف و پرشمار کنسرت شود و متاسفانه عزمی هم مسئولان فرهنگی برای برخورد با این رفتار که مروج اباحه‌گری است ندارند.
 
میرمهدی خاطرنشان کرد: اجازه ترویج بی بند و باری و اباحه گری در استان مرکزی را نمی‌دهیم چراکه این کنسرت‌ها و ترویج اباحه‌گری با فرهنگ هویتی و دینی مردم استان و شهر اراک همخوانی و مناسبت ندارد.
 
وی بیان کرد: مسئولان استان مرکزی باید هرچه سریع‌تر به خود بیایند و اجازه ترویج بی بند وباری و این رفتار اباحه گری را ندهند.
 
در چند روز اخیر در مراسمی که در کانون امام علی(ع) برگزار شد کنسرتی با تکخوانی خواننده زن و همنوازی نوازندگان زن اجرا شد که تا به امروز هیچ موضعی از سوی متولیان فرهنگی و نیز آموزش و پرورش استان مرکزی به همراه نداشته و هریک مسئولیت را به گردن دیگری می‌اندازد.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
خواندنی ها
salamup.ir
nashrkhabar.ir